Moskova’da Güçbirliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) koordinasyonunda düzenlenen festivale, TOBB ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) başta olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra, valilikler, belediyeler, kalkınma ajansları destek verdi. Çok yoğun ilgi altında Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali kentin en ilgi çekici noktalarından biri olan Krasnaya Presnya’da düzenleniyor.

Festivalin açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, açılışın ardından alanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Atılgan, Ayhan Kızılsavaş, Cahit Şahin ve turizm sektör temsilcileriyle birlikte gezdi.

Tam bir güç birliği içinde buradayız

Festivalin Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olduğunu ifade eden Başkan Davut Çetin, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen festivalin geçen yıl olduğu gibi Moskovalılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandığını bildirdi. Festivalin açılışına katılarak sektör temsilcilerine destek veren ve yalnız bırakmayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür eden Davut Çetin, “Antalya olarak Valimiz Münir Karaloğlu’nun da büyük desteğiyle, özel sektör ve turizmcilerimizle birlikte tam bir güç birliği içinde buradayız. Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine büyük katkı sağlayacak olan festivalde ticari ürünlerimizi ve kültürümüzü Rus halkına tanıtma fırsatımız olacak” dedi.

Rusya’nın Antalya ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğuna da değinen Başkan Davut Çetin, “Antalya ekonomisi için en büyük pazarlardan biri olan Rusya’nın kentimiz için nasıl bir öneme sahip olduğunun farkındayız. Türkiye Festivali münasebetiyle ülkemizin ve şehrimizin misafirperverliğini, çeşitli örneklerle kurduğumuz Antalya standında sunuyoruz. ATSO olarak bu stantta biz de yerimizi aldık. Burada Antalya Kültür Sanat’ın hediyelik eşyaları ile Antalya’mızı tanıtan hediyelik eşyaları alana gelen ziyaretçilere dağıtıyoruz. Ülkemizin ve ilimizin tanıtımına katkı koyması bakımından Türkiye Festivali’nin başarılı geçmesi en büyük temennim” şeklinde konuştu.

Festivalde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonda sektör temsilcileriyle de bir araya geldi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık; Türkiye Festivallerle turizmde vites yükseltecek

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık şu değerlendirmeyi yaptı;

Türkiye tarafından bu kadar yüksek hacimli festival ilk defa düzenleniyor, çok yeni bir organizasyon olmasında rağmen beklenenin üzerinden ilgi gördü. Festivaller pazarlama ve algı yönetiminde en etkili araçlardan birisi. Parkın yer aldığı bölge merkezi ve orta ve üst sınıfın yerleşim alanı. Bu nedenle ziyaretçi profili üst sosyo ekonomik- kültürel profile sahip.  Organizasyon, önümüzdeki yıllarda ilk iki yıl aldığımız verilerle ziyaretçi profilini koruyacak yeni temalar eklenerek yeniden dizayn edilecek” dedi.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı; Festivaller pazarlardaki konumumuzu güçlendirecek

Festivalin en büyük destekçilerinden Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı; Festivaller en etkili pazarlama ve  iletişim aracı, özel sektörün de desteğiyle her geçen yıl  daha fazla büyüyecektir. Rusya Federasyonu’nda henüz Türkiye’ye gelmemiş çok daha yüksek bir potansiyel var .  Bu potansiyeli Antalya’da daha yüksek sayılarda ağırlamayı hedefliyoruz. Antalya’dan yüksek bir katılım gerçekleştirdik. Antalya’dan 23 otel ve otel zinciri markasının festivale katıldı. Festivalde Antalya’nın tarihi değerleri maketlerle canlandırıldı ve kum heykellerin de yer aldığı festivalde ziyaretçiler mini Antalya turu yapıyor” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir