MediaMarkt Türkiye’deki 50. Mağazasını Antalya’da Açtı

MediaMarkt Türkiye’deki 50., Antalya’daki 3. mağazasını Havalimanı yolu üzerindeki Mall of Antalya Alışveriş Merkezi’nde hizmete açtı. Açılış öncesi MediaMarkt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, şirketin operasyondan sorumlu COO’su Remko Rijnders ve Bölge Direktörü Levent Bulut basın mensuplarıyla bir araya geldi.

MediaMarkt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye genelinde açtıkları mağazaların yanı sıra, online satış kanalı medimarkt.com.tr ile sektörde 9 binden fazla ürün çeşidi ile sektörde açık ara en fazla ürünü tüketici ile buluşturan marka olduklarını söyledi.

Gökyıldırım, “Son 22 aydır kesintisiz olarak Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen elektronik perakendecisi olduk. Son 18 ayda 18 mağaza açtık. Bugün Türkiye’de toplam 130 bin metrekarelik satış alanımız ile elektronik perakende şirketleri arasında Türkiye’nin en büyük satış alanına sahibiz.  Büyüme trendimizi taçlandıran 50. Mağazamızı Antalya’da açtığımız için mutluyuz” dedi.

Antalya tüketicisi en çok klima satın alıyor

Gökyıldırım bir soru üzerine Antalya’daki tüketicilerin en çok klima satın aldığını, fotoğraf makineleri ve aksiyon kameralarına ilginin de diğer illere kıyasla fazla olduğu bilgisini verdi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir