MATSO’dan Çağrı; İşyeri Kiraları TL’ye Çevrilerek 2014 Rakamlarına Bağlansın

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş işyeri kiralarının döviz yerine Türk Lirası’na dönüştürülmesi çağrısında bulunarak, 2014 rakamlarına bağlanması gerektiğini söyledi.

MATSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Ahmet Boztaş, ilçedeki gayrimenkul sahiplerine seslenerek, işyeri kiralarının döviz yerine TL’ye dönüştürmesi çağrısında bulundu.

Manavgat ekonomisinde en önemli gelir kaynağının turizm olduğunun altını çizen Boztaş, turizmde yaşanan düşüşler nedeniyle ilçe tüccar ve esnafının büyük kısmının sıkıntılı bir sezon geçirdiğini söyledi. İlçe ekonomisinin başat sektörünün turizm olması nedeniyle sıkıntılı olan ilçe tüccar ve esnafının döviz kurlarında ki dalgalanmayla daha zor duruma düştüğünü kaydeden Boztaş, “ Döviz kurlarındaki dalgalanmalardan en fazla etkilenen yerlerden birisinin Manavgat. Sıkıntılı olan ilçe tüccar ve esnafımızın kiraları genelde döviz üzerinden ödüyor. Bu sıkıntılı duruma bölgemizde turizmin kötü gidişinin ardından döviz kurundaki dalgalanmalar eklenince esnafımız bu durumdan daha da etkilendi” dedi.

Tüccar ve esnafımızın direncini arttırın ticaret hayatlarına destek olun

Döviz ve faiz dalgalanmalarından ülke ve ilçe ekonomisinin daha fazla etkilenmemesi için herkese görev düştüğünü vurgulayan Başkan Boztaş, “2015 yılında uçak kriziyle birlikte başlayan ve 2 yıldır devam eden turizmde yaşanan sıkıntılardan nedeniyle ilçe tüccar ve esnafımız zor bir dönem geçiriyor. Turizmdeki düşüşe bir de dövizdeki hareketlilik eklenince sıkıntılı olan tüccar ve esnafımız daha da zor duruma düştü. 2014 yılında dolar kuru 2.83 iken şu anda 3.94 civarında seyrediyor. 2014 yılında Euro 3.92 seviyelerinde iken 4.67 seviyelerinde seyrediyor. İlçemizdeki gayrimenkul sahiplerinin tüccar ve esnaflarımızın kiralarını 2014yılı döviz kuruna sabitleyerek döviz yerine TL’ye dönüştürmesi çağrısında bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

TL’nin gücü 78 Milyon insanımızın alın teridir

Boztaş, “Halkımızın dövizlerini TL’ye dönüştürmesiyle, TL’miz yabancı paralar karşısında yeniden değer kazanmaya başlayacaktır. TL’yi korumakla vatanı korumak eş değerdir. TL’nin gücü yaklaşık 80 Milyon insanımızın alın teridir. TL güçlüdür, ülke olarak daha da güçlü olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz” diye konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir