Madencilik Sektörü “Hayatımız Maden” diyecek!

Madencilik Sektörü 2023 ihracat hedeflerinin yol haritasını Antalya’da belirleyecek!

Türkiye’nin ihracatta katma değerli sektörlerin başında gelen, 2023 yılı için 15 milyar dolar ihracat hedefi olan Maden Sektörü, 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşmak için birlikte yol haritasını belirlemek için “Hayatımız Maden” sloganıyla “Madencilik Çalıştayı”nda bir araya geliyor.

Madencilik Sektörünü çatısı altında buluşturan Maden Platformu’nca (Ege Maden İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, T. Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği, Türkiye Madenciler Derneği, Agrega Üreticileri Birliği, Seramik, Cam ve Çimento Hammaddeleri Üreticileri Birliği, Aydın Sanayi Odası, Ege Bölgesi Madenciler Derneği ve Çanakkale Madenciler Derneği) 24-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya Belek Rixos Premium Otel’de “Madencilik Çalıştayı” düzenlenecek.

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in katılacağı “Madencilik Çalıştayı”na; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bürokratları katılacak. “Madencilik Çalıştayı”nda maden sahalarında ruhsat güvenliği, çağdaş madencilikte halkla ilişkilerin önemi, maden mevzuatında yaşanan sıkıntılar masaya yatırılacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir