İyilik Elçilerini Antalya’ya THY Taşıyacak

Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulu ve Yasal Toplantılarına geri sayım başladı. Türk Kızılayı’nın ev sahipliğinde 5-11 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek toplantıların ulaşım sponsoru THY oldu. Konuya ilişkin Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı bir basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısında M. İlker Aycı, “Afrika’nın bir numaralı uluslararası taşıyıcısı olarak, kıtayla ilişkilerimiz yalnızca insani yardım misyonlarıyla sınırlı değil. Türk Hava Yolları yıllardır Afrika’nın pek çok ülkesinde geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Bu projeler ile onbinlerce insana gıda yardımı ulaştırıldı. Yetimhane ve okullar başta olmak üzere, güneş ve enerji panelleri kurulması, sağlık ocakları restorasyonu yürüttüğümüz önemli projelerden bazıları. Türk Hava Yolları, bu yıl Somali’ye sosyal medya fenomenleri tarafından başlatılan yardım çağrısına ilk duyduğu anda kulak vermiş, Somali halkına kargo uçağımız ile birlikte gıda ve erzak takviyesi ulaştırmak üzere #LoveArmyForSomalia adlı küresel kampanyaya tüm çalışanlarımızla birlikte destek olmuştuk. Birincisi Mart, ikincisi Ağustos ayında olmak üzere iki kargo uçağını yardımlarla dolu olarak Somali’ye gönderdik. Son olarak, Arakan’dan kaçarak Bangladeş’e sığınan mülteciler için Türk Hava Yolları bünyesinde bağış kampanyası başlattık ve bugüne kadar çalışanlarımızın desteği ile 1 milyon TL bağış topladık. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak, 190 ülkeden gelen yardım gönüllülerini Antalya’da bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

“İyilik elçileri bir araya gelecek”

Türk Kızılayı’nın insani yardım çalışmalarında en büyük desteğin Türk Hava Yolları’ndan alındığını ve başta Somali ve Arakan olmak üzere birçok insani yardım projesine destek verildiğini belirten Genel Başkan Dr. Kerem Kınık şunları söyledi: “Geçtiğimiz Ağustos ayında 400’e yakın insanın ölümüne yola açan sel ve toprak kayması felaketi sebebiyle Sierra Leone’ye Türk Hava Yolları işbirliğiyle insanı yardım malzemesi gönderdik. Şimdi de ev sahipliğini üstlendiğimiz çok önemli bir organizasyonda bizi desteklemeye devam ediyorlar. Sayın M. İlker Aycı’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Ülkemizin prestijli markalarından Türk Hava Yolları yine farkını gösterdi ve insani yardım bilinci ile taşıyıcı ana sponsorumuz oldu. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Antalya’da Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun genel toplantılarına ev sahipliği yapacağız. 190 ülkeden 1500’e yakın “good hands” dediğimiz iyilik elçilerini ülkemizde ağırlayacağız.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir