Ticaret Bakanlığı, GROWTECH Fuarı’na sağladığı desteği arttırdı!


Tarım sektörünün ihracat oranına büyük katkı sağlayan ulusal ve uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı  “Sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarların desteklenmesine ilişkin 2014/4 sayılı karar” çerçevesinde, metrekare büyüklüğü, uluslararası ziyaretçi sayısı, uluslararası katılımcı sayısı kriterleri ile bu yıl 3. kez  destek kapsamına alındı.


Growtech’ten yapılan açıklamada, “T.C. Ticaret Bakanlığı, 2019 yılında katılımcı firmalarımıza destek oranını geçtiğimiz yıllara göre yüzde 27 arttırarak, yer kirası ve stant yapım harcamaları için 76.000 TL’ye kadar tutarın yüzde 50’sini destek kapsamında ödeyecek. Fuarımıza katılan İhracatçı Birliklerine üye olan firmalara verilecek destek için bağlı olduğunuz İhracatçı Birlikleri ile iletişime geçmeyi unutmayın!” ifadesi kullanıldı.

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı, Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, ondokuzuncu kez 27-30 Kasım tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleşecek.

‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ ile ‘Hayvancılık’ olmak üzere toplam 5 kategori yer alacak. Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla 50 bin m2 alanda, 30’un üzerinde ülkeden 850’yi aşkın firmayı 130’den fazla ülkeden 90 binin üzerinde sektör liderleri ile  bir araya getirecek.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir