Türk Oyun ve Espor Ajansı Kuveyt’e espor merkezi açıyor!


Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere Future Communications Company ile iş birliğine imza attı.

Espor ve oyun dünyası popülaritesinin mevcut kültür içerisinde hız kesmeden büyümeye devam etmesi aynı zamanda rekabet ve fırsatları da beraberinde getiriyor. Global Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey, Future Communications Company’nin yeni projesi Rush for Fun; Rush Esports Arena konsepti, oyun, pazarlama, markalaştırma, canlı yayınlar, profesyonel espor ve oyun turnuvalarını birlikte geliştirmek ve düzenlemek üzere stratejik bir iş birliği yaptı.

Espor’da 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir bekleniyor

Bugün, 152 ülkeden 300 milyon espor hayranı, canlı yayın platformları üzerinden online oyunları takip ediyor. Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı önümüzdeki sekiz yıl içinde 1 milyar 6 milyon dolardan, 4 milyar 4 milyon dolara artış ile gelirini dörde katlayacak. Küresel espor endüstrisinin sadece 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Rush Esports Arena’nın, Kuveyt ve tüm Orta Doğu bölgesi için önemli olduğunu belirten Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Partnerimiz Future Communications Company ile birlikte Orta Doğu’daki oyun ve espor ekosistemini yeniden şekillendireceğiz. Rush Esports Center sadece bir başlangıç” dedi.

Future Communications CEO’su Mr. Salah Al Awadi, “Seyircilerin sayısı, turnuva katılımları, sponsorluklar ve teknolojik yenilikler karşısında söze ne hacet.  Kuveyt’te giderek artan espor takımları, bölgesel ve küresel olarak rekabet etme potansiyeline sahip. Kuveyt’te ve bölgede oyun sektörünü profesyonel bir konuma getirmek için önümüzde büyük bir fırsat olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Gaming in Turkey Hakkında

Gaming in Turkey, Türkiye merkezli bir Oyun ve Espor Ajansı’dır. Türkiye ve MENA oyun sektörlerine en iyi hizmeti sağlamak daimî amacıyken, Gaming in Turkey en verimli çalışma modelleriyle oyun ve oyuncu arasındaki en iyi etkileşimi yaratır. Gaming in Turkey, ulusal ve uluslararası oyun şirketleri için özel olarak tasarlanmış hem çevrimiçi hem de çevrimdışı entegre pazarlama hizmetleri sunmaktadır. 360 derece pazarlama operasyon varyasyonları ile Gaming in Turkey, sadece oyun sektörüne değil; PC, Mobile, Console, MMO, Free to Play veya Pay to Play gibi tüm platformlara odaklanmaktadır. Oyun yönetiminden oyun lokalizasyonuna, oyun pazarlamasından oyun kalite kontrolüne Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı, en deneyimli oyuncu ekibi ile daima üst sıralara oynar.

Future Group Hakkında

Future Communications Company, 1996 yılında cep telefon, entegre mobil teknolojileri ve mühendisliği perakende distribütörü olarak kuruldu. Future Group, günümüzde artık MENA bölgesinde birden fazla sektörde faaliyet gösteren ve işleten çeşitlendirilmiş bir şirket konumuna geldi. Dijital hareketlilik, akıllı cihaz perakendesi, cep telefonu ve aksesuarları perakende ve dağıtımı, bilişim ve teknoloji ürünleri, kurumsal güvenlik çözümleri de dahil olmak üzere bulut çözümleriyle birlikte, vadeli işlemlerin çeşitlendirilmesi arasında eTicaret pazarı, eOyun ve ön ödemeli kart hizmeti şirketleri bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler:, ,

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir