Düğün Sektörü Antalya’da Buluşuyor

Hindistan, Rusya, Amerika, İtalya, İngiltere, Avusturya, Hollanda, Lübnan, Nijerya ve Japonya’nın da aralarında olduğu 70 ülke Antalya’da düzenlenecek düğün ve etkinlik forumu “MICE & Wedding Forum (IMWF)”da buluşacak. Bu iddialı etkinliğin ‘özel gecesi’ de Aspendos Antik Tiyatrosu’nda yapılacak.

Sezonun açılmasıyla birlikte turizm sektörünü ilgilendiren etkinliklerde hız kazanmaya başladı. Önümüzdeki hafta Antalya Belek, Titanic Deluxe Golf Belek Otel’de bu yıl 3.üncüsü düzenlenecek olan International MICE & Wedding Forum (IMWF) yapılacak.

Türkiye’nin turizm ve ekonomi alanında pazardaki payını arttırıp, geliştirmesi için büyük bir fırsat ve önem taşıdığı belirtilen forumun, tüm dünya ülkelerini ilk kez aynı çatı altında buluşturacağı kaydedildi.

Dünya turizm hareketinin en önemli alanlarından olan ve 28 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek MICE (toplantı, teşvik gezisi, kongre/konferans ve etkinlik) ve Düğün organizasyonu aktörlerinin  70 ülke ve 450’nin üzerinde acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen 150’nin üzerinde, otel, havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisiyle bir araya geleceği açıklandı.

Düğün sektöründe 150 milyar dolarlık bütçeye ulaşan Hindistan başta olmak üzere Amerika, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Hollanda, Lübnan, Nijerya ve Japonya gibi dünya ülkelerinin katılacağı forumun yaratacağı turizm hareketliliğinin dünyada bir ilk olacağı belirtiliyor.

Forum boyunca gerçekleşecek paneller, tanıtımlar ve birebir görüşmelerle Türkiye’nin düğün ve MICE destinasyonu olarak tercih edilmesinin ve pazardaki payının arttırılmasının amaçlandığı, Antalya’da bu alanda düzenlenecek en büyük etkinlik olan IMWF 2018’e, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da  destek verdiği ifade edildi.

Program kapsamında ayrıca düğün turizmi ve MICE alanında Antalya’nın potansiyelini tanıtmak üzere yabancı gazeteci, sosyal medya ve bloggerlar’dan oluşan bir basın organizasyonunun da Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve IMWF işbirliği ile gerçekleştirileceği açıklandı.

International MICE & Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy ise forum öncesi yaptığı açıklamada; ‘Dünya’da ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir turizm buluşması yaşanacak. Dünya turizmine yön veren turizm aktörleri ve çok önemli şirketlerin üst düzey yöneticileri Antalya’ da 4 gün boyunca unutulmaz bir deneyim yaşayacak. Yoğun şekilde gerçekleşecek toplantı ve birebir görüşmelerden çok umutluyuz. Tüm Dünya’da IMWF olarak yaptığımız bu büyük organizasyon çok konuşuluyor, takip ediliyor” dedi.

 

Türk Hava Yolları ve Titanic Otelleri sponsorluğunda gerçekleşecek olan IMWF forumu organizatörleri, Antalya’nın tanıtımına da katkı sunması amacıyla foruma katılacak olan ülkelerin temsilcileri için Aspendos Antik Tiyatrosu’nda özel bir gece düzenleyecek. Gecenin amacının, forum katılımcılarının Antalya’nın tarihi ve kültürel dokusunu deneyimlemeleri olduğu belirtiliyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir