Çevre Dostları Ödüllendirildi


Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 22. düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri’ töreninde çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara ödülleri takdim edildi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şule Orman, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, ‘Geleceğimizi yakından ilgilendiren çevre değerlerinin korunması için bireysel olarak yapılabilecek bir takım önlemler dışında daha bilinçli ve kolektif bir şekilde adımlar atmamız gerekmektedir. Akdeniz Üniversitesi olarak bugüne kadar çevre sorunları ile ilgili her türlü çalışmayı destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu çalışmaların başında Çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çevre duyarlılığı gösteren iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla her yıl büyük bir gururla düzenlediğimiz Çevre Hizmet Ödülleri gelmektedir. Bugün burada ödül alan tüm kurum, kuruluş ve kişileri çevre sorunlarına ilişkin göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını canı gönülden istiyorum. Ayrıca daha güzel bir çevreyi hedefleyen bu projemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ diye konuştu.

Çevre kirliliğiyle birlikte doğal kaynakların giderek azaldığına dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şule Orman ise ‘Çevre kirliliği ve kimyasal atıklar nedeniyle maalesef sularımız ve topraklarımız hızla kullanılamaz hale gelmekte. Bu durum kara ve deniz canlılarının yaşam tehdit ediyor. Bizler mümkün olduğunca evlerimiz ve iş yerlerimiz başta olmak üzere hayatın her alanında ‘Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm’ projelerini destekleyici çalışmalar yapılması gerektiği düşünüyoruz. Çünkü kirlenen sadece çevre değil aslında. Kirlenen çocuklarımızın ve hepimizin geleceği bir anlamda. Onun için bizler Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak bu kötü gidişata dur diyebilmek ve bu konuda farkındalık oluşturabilmek adına her yıl çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara ‘Çevre Hizmet Ödülleri’ takdim ediyoruz. Bu yıl ödül almaya hak kazanan Çevre Dostlarını tebrik ediyor, yaptıkları güzel hizmetlerin devamını diliyorum.’ diye konuştu.

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü” Almaya Hak Kazananların Listesi

Türkiye Ölçeğinde

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü” ne

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. Ve Tic. A.Ş.

Mimsan Grup

Sanatçı Durul BAKAN

Türkiye Ölçeğinde Özel Ödül’e

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü” ne

Uzman Diyetisyen Dilara KOÇAK

Akdeniz Üniversitesi Ölçeğinde

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Teşvik Ödülü” ne

Akdeniz Üniversitesi Sigara Mücadele Kurulu

Akdeniz Üniversitesi Ölçeğinde

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü” ne

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Toplumsal Duyarlılık ve Katkı Projeleri Koordinatörlüğü

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Bilim Onur Ödülü” ne

Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Prof. Dr. Bülent Topkaya, Prof. Dr. Osman Yaldız

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Bilim Hizmet Ödülü” ne

Doç. Dr. Didem Okutman Taş

Antalya Ölçeğinde

2018 yılı “Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü” ne

Kumluca Anadolu Lisesi

Özel Antalya Koleji

Sueno Hotel

Anahtar Kelimeler:

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir