Barut Otelleri 50. Yılında Side Kazılarına Sponsor Oldu

Barut Grubu sosyal sorumluluk faaliyetime bir yenisini daha ekledi. Barut Hotel Grubu, kuruluşunun 50. yılında Side Antik Kent kazılarının sponsorluğunu üstlendi.

Barut Hotels Ticari Direktörü Samuray Önen “Hikâyemiz 1971 yılında, Antalya’da turizm hareketliliğinin henüz başlamadığı dönemlerde kurucumuz Ali Barut’un, Side’nin hem doğal hem de tarihsel güzelliklerini tüm dünyanın görmesi hayaliyle başladı. Doğayla iç içe tesislerimizle, hem yerel tedarik zincirine, hem istihdama hem de Türkiye’nin hizmet ihracatı gelirlerine katkı sağlıyoruz. Tüm bu süreçte kurucumuz Ali Barut’un hayaline sadık kalarak, markamızın doğup büyüdüğü Side’nin geniş kitlelere ulaşması ve bölgemizin tanıtımına katkı amacıyla birçok etkinlik düzenliyoruz ve sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz” dedi.

Side Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Feriştah Alanyalı da şu bilgileri verdi:

“1947 yılında Side kazılarına başlayan Prof. Dr Arif Müfîd Mansel ve Prof. Dr. Jale İnan antik kente çok emek vermiş önemli akademisyenlerimizdir. Kendilerini rahmetle anıyorum. Tüm bu kazı çalışmaları Side’nin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sundu. Kazılarda açığa çıkan eserler nedeniyle köyde turizm hareketliliği başladı. 1960’lı yıllardan itibaren Side’nin, Türkiye ve dünyada bilinirliği arttı.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com