ATSO’da Kırmızı Liste 1 Meclis Üyesi Daha Kazandı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimleri sonrasında Kepez İlçe Seçim Kurulu’ndan gelen kesin olmayan liste hizmet binasında askıya çıktı. İtiraz süresinden sonra liste kesinleşecek. Listenin askıya çıkmasından sonra ilginç bir gelişme yaşandı.

ATSO 3. Grup (Madencilik) Meslek Komitesi’nde mavi listeden seçime giren Mert Turizm Yatırım İşletme Otomotiv Petrol Taşımacılık Madencilik Harfiyat ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. firmasının askıda olduğu ve oy kullanma yetkisinin dahi bulunmadığı tespit edildi.

Yasa gereği askıdaki bir firmanın seçmesi ve seçilmesi mümkün olmadığı için, Mert Turizm’in yerine, 3. Grup Kırmızı listeden Taş Kütüphanesi Madencilik Organizasyon Reklam İnşaat Pazarlama Ticaret ve Limited Şirketi meclise girme hakkı elde etti.

Böylece daha önce 66 meclis üyeliği kazandığını açıklayan Davut Çetin’in meclis üyesi sayısı 67’ye yükselirken, Ali Bahar’ın meclis üyeliklerinin sayısı 49’dan 48’e düştü. Yeşil renkle yarışan Hatice Öz’ün ise 2 meclis üyeliği bulunuyor.

Ali Bahar da seçilememiş!

Bu olay, seçimde büyük bir hata yaparak kırmızı listeye bir meclis üyesi daha kaptıran başkan adayı Ali Bahar’ın 2018 oda seçimlerinde kendi grubu olan hayvancılık komitesinden seçilemeyerek, metal işlerinden meclise girmesini akıllara getirdi. Ali Bahar, 2018 seçimlerinde 21. Grup (Metal İşleri) Meslek Komitesi’nden ana faaliyet konusu metal işleri olan Ak Metal Asansör’den seçilmişti.

ATSO’da Başkanlık ve Yönetim Kurulu seçiminin cuma günü yapılması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com