ATSO Başkanı Davut Çetin; İstihdam Başarısını Sürdürmeliyiz

Antalya’nın geçtiğimiz yıl ‘İstihdam Seferberliği’nde en çok istihdam sağlayan ikinci kent olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “Bu, Antalya iş dünyasının başarısı oldu. Şimdi yapmamız gereken geçen sene sağladığımız başarıyı bu sene daha da ileriye götürmektir. Sağlanan bu başarıda Antalya iş dünyasının çok büyük bir özveri gösterdiğini kabul etmek gerekiyor. İstihdam ile ilgili yeni desteklerle bu sene de aynı başarıyı büyüterek sürdüreceğimizden şüphem yok” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerinin ardından göreve gelen Antalya İş Adamları Derneği (ANTİAD) yeni Başkanı Avukat Ersen Göksan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında ağırladı.

ANTİAD Başkanı Ersen Göksan ve Yönetim Kurulu’nu tebrik eden Başkan Davut Çetin, yeni yönetimin projeleriyle ilgili bilgiler aldı. ANTİAD’ın kentin önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, önümüzdeki dönemlerde geçmişte olduğu gibi ANTİAD ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Antalya’yı ileri taşımak sorumluluğuna sahibiz

Sivil toplum yapısının güçlenmesinin Antalya için bir kazanç olduğunu kaydeden Başkan Davut Çetin, “Dünyanın en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz. Bu kentte yaşayan her bir birey kentimizi ekonomik, estetik, kültürel ve daha pek çok alanda daha ileriye taşımak sorumluluğuna sahiptir. Bu sorumluluğu Sivil Toplum birlikteliğiyle yerine getirebilirsek daha güçlü oluruz. Sizler de inanıyorum ki bu bilinçle bu göreve talip oldunuz. Bizler, Antalya’da çalışmalarını sürdüren tüm STK’lar olarak, birliktelik kültürü ile gelecek nesillere daha kalkınmış, çevre hassasiyeti yüksek, kent kültürü bireyler tarafından sahiplenilmiş bir Antalya bırakmak vizyonu ile çalışmak zorundayız” dedi.

İstihdam başarısını sürdürmeliyiz

Antalya’nın geçtiğimiz yıl ‘İstihdam Seferberliği’nde en çok istihdam sağlayan ikinci kent olduğuna da değinen Başkan Davut Çetin, “Bu, Antalya iş dünyasının başarısı oldu. Şimdi yapmamız gereken geçen sene sağladığımız başarıyı bu sene daha da ileriye götürmektir. Sağlanan bu başarıda Antalya iş dünyasının çok büyük bir özveri gösterdiğini kabul etmek gerekiyor. İstihdam ile ilgili yeni desteklerle bu sene de aynı başarıyı büyüterek sürdüreceğimizden şüphem yok” dedi.

Göksan: ATSO bizim için bir kanaat önderi

ANTİAD’ın yeni yönetimi olarak kente katkı sunmak istediklerini dile getiren Dernek Başkanı Ersen Göksan, ATSO’nun kendileri için önemli bir kanaat önderi olduğunu ifade etti. ATSO’nun tüm sektörlerden iş dünyası temsilcilerini bünyesinde barındıran büyük bir STK olduğunu belirten Göksan, “ATSO bizim çatı örgütümüz. Geçmiş dönemlerde derneğimiz ve ATSO hep işbirliği içerisinde çalışmalar yaptı. Bunun önümüzdeki dönemlerde de artarak sürmesini istiyoruz. ANTİAD Yönetimi olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bu sorumluluk dahilinde de kentimizi daha yukarılara taşımak için yeni projelerimizi de hazırlıyoruz. Bizler kentimiz için her türlü çalışmaya katkı vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir