ATSO Akademi’den Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi tarafından 19-20-21 Ekim 2017 tarihleri arasında “Yenilenebilir Enerji Kaynakları” konusunda 3 günlük eğitim programı düzenleneceğini bildirdi.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-Türkiye Bölüm Derneği (GÜNDER) işbirliğinde gerçekleştirilecek ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimi’nin Rüzgar, Güneş, Jeotermal, Hidrolik, Biyokütle konularını kapsadığını belirten Davut Çetin şunları kaydetti;

“Odamız 24. Grup Meslek Komitesi’nin (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) talepleri doğrultusunda gerçekleştirilecek eğitimde, yenilenebilir enerji kaynakları alanlarında yatırım olanakları ele alınacak. Katılımcılara güneş enerjisi ile elektrik üretiminde çatı uygulaması konularında teorik ve pratik bilgilerin aktarılacak.

Konusunda uzman eğitmenler/konuşmacılar tarafından katılımcılarımıza 2 gün boyunca teorik bilgilerin anlatılacağı, 1 gün de saha ziyafetinin gerçekleşeceği programda; güneş enerjisi mevzuatı, güneş enerjisi sistem tasarımı- arazi seçimi ve projelendirme, panel seçimi ve özellikleri, invertör seçimi, panel montaj sistemleri ve seçimi, kablo seçimi ve konektör kullanımı, orta gerilim şalt malzeme seçimi, yıldırımdan korunma ve ag parafodur seçimi kurulum, devreye alma ve kabul- işletme ve bakım, malzeme ve tesis standartları ve belgi, off grid sistemler ve tarımsal sulama, garanti ve sigorta, güneş enerjisi konusunda sağlanan hibe ve destekler, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji ve elektrik üretimi, ülkemiz ve dünyadaki durum, biyogaz sistemleri ısı pompası, özellikleri ve ülkemizde ısı pompası kullanımı konu alt başlıkları hakkında bilgiler verilecek.

Etkinlik tüm ATSO üyelerine açık olacak. 19 Ekim Saat:9:00’da Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda başlayacak eğitim 21 Ekim tarihinde sona erecek.

Konuya ilgi duyan,  yenilenebilir enerji kaynakları hakkında yatırım yapmak isteyen, yeni gelişmeleri bilgi sahibi olmak isteyen tüm üyelerimizi ve konuya ilgi herkesi bu etkinliğimize bekliyoruz.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir