Antalya’ya Gelen Turistlerin İkinci Destinasyonu KKTC Olabilir

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ilk olarak Valilik şeref defterini imzaladı. Ataoğlu, Antalya ve KKTC’nin geçmiş yıllardan gelen yakınlığı bulunduğunu söyledi.

Antalya ve KKTC’nin birbirine yakın turizm destinasyonları olduğuna değinen Vali Münir Karaloğlu” AKTOB’un düzenlediği önemli bir turizm konresi olan 8. Resort Turizm Kongresi münasebetiyle şehrimize gelen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu beyi Valiliğimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Antalya dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi ve KKTC’ de artık bir turizm ülkesi. Zaman içerisinde iki destinasyonu entegre etmemiz lazım. Antalya’ya gelen turistlerin, tatillerinin bir kısmını Kuzey Kıbrıs’ta geçireceği yeni formüller üretmemiz lazım.” diye konuştu.

Vali Karaloğlu’nun Antalya’ya gelen turistlerin KKTC’yi de ziyaret etmesiyle ilgili çalışmalarının göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Bakan Ataoğlu ise, “Vali Karaloğlu’na bu çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Türkiye’nin incisi Antalya’ya gelen turistlerin ikinci destinasyonu umarım KKTC olur.” dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Münir Karaloğlu Bakan Fikri Ataloğlu’na yöresel bir hediye takdim etti.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir