Antalya’ya 4 Yeni Fakülte

Bakanlar Kurulu tarafından imzalanan Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Kemer Denizcilik Fakültesi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlı Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin kurulması, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çağın gereklerine göre yeni fakülte ve yüksekokulları üniversiteye ve şehre kazandırmaya devam ettiklerini söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversitemiz her geçen gün eğitim, araştırma-geliştirme, fiziki altyapı ve donanım olarak gelişiyor. Bu kapsamda Üniversitemiz bünyesinde iki yeni fakülte daha kuruldu. Bunlardan bir tanesi şehrimiz için büyük önem taşıyan Kemer Denizcilik Fakültesi bir diğeri de Sağlık Bilimleri Fakültesi” dedi.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür

Fakültelerin en kısa sürede eğitim öğretime başlaması için çalışmalara hızla devam edeceklerini ifade eden Rektör Ünal, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Fakültelerimiz Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir