Antalya’da Konut Fiyatları Artık Daha Pahalı

Hürriyet Emlak Ocak 2018 Emlak Endeksi verilerine göre* Antalya’da emlak sektörü 2018’e güçlü bir başlangıç yaptı. Türkiye genelinde satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 7 artarken, Antalya’da artış oranı yüzde 10 oldu. Son bir ayda ise 5 büyük il arasında yer alan İstanbul, Ankara ve İzmir’de de fiyatlar yukarıya çıktı.

Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak, Ocak 2018 Emlak Endeksi’ni açıkladı. Hürriyet Emlak Ocak 2018 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye genelinde satılık konut metrekare ortalama fiyatları yüzde 7 artışla 2 bin 735 TL’den 2 bin 924 TL’ye ulaştı. Antalya’daki konutlar ise yüzde 10 fiyat artışıyla bin 860 TL’den 2 bin 50 TL/metrekare ortalamasına çıktı. Satılık konut fiyatları, son bir ayda da artış gösterdi. 5 büyük ilde Bursa dışında fiyatlar her ilde arttı.

 

Antalya’da konut fiyatları Bursa’yı solladı

2017’nin sonlarına doğru Ankara’ya paralel olarak artan fiyatlar son iki ayda hızla yükseldi. Satılık konut metrekare ortalama fiyatı Bursa’daki 2 bin TL fiyatını geçti. Son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe yüzde 6,9 ile Aksu oldu. Döşemealtı ilçesinde son bir ayda fiyatlar yüzde -14,4 oranında düştü. Antalya genelinde amortisman süresi de 19 yıl oldu. En kısa amortisman süresine sahip ilçeler arasında ilk sırada 17 yıl ile Döşemealtı yer aldı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir