Un Sanayicileri Antalya’da Buluşuyor

2018 yılında 3.5 milyon ton un ihracatıyla 1 milyar 100 milyon dolar gelir sağlayarak, 6 yıldır Türkiye’nin dünyanın un ihracat şampiyonu olmasında büyük katkı sağlayan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), 25-28 Nisan tarihleri arasında Antalya Sueno Deluxe Otel’de “15. Uluslararası Kongre ve Sergisi”nde yerli ve yabancı 1000 delegeyi ağırlayacaktır.

Un sektörüyle alakalı dünyada düzenlenen ilk 10 kongrenin içerisinde yer alan kongrenin bu seneki ana konusu “Global Ticaret, Buğday ve Lisanslı Depoculuk” olarak belirlendi.

Dev kongrenin açılışını ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Rifat Hisarcıklıoğlu ve Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği (IAOM) Jeff Hole yapacak.

Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde gerçekleşecek kongrede, buğdayın anavatanı Türkiye’nin un sanayisindeki yerinin yanı sıra, lisanslı depoculuk, ekonomi politikaları ve finans piyasaları gibi konular Dr. Zümrüt İmamoğlu, Avrupa Un Değirmencileri Derneği Başkanı Bernard Valluis gibi konularında uzman kişilerin moderatörlüğünde tartışılacak.

Anahtar Kelimeler:, ,

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir