Antalya Turizmde Yeni Rekorlar Kırmaya Hazır

Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Turizm Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Antalya Lara bölgesinde bir otelde düzenlenen Turizm Değerlendirme Toplantısı’naİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, ATSO Başkanı Davut Çetin, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ilçe belediye başkanları, turizm sivil örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Turizm Bizim Yumuşak Gücümüzdür

Turizm Değerlendirme Toplantısı’nda sektör temsilcilerine seslenen Bakan Soylu, “Size her konuda destek vermek hükümetimizin en önemli anlayışlarından biridir. Bunu birlikte gerçekleştireceğiz. Kültür ve Turizm Bakanımızın kabinede sunduğu her adıma tüm arkadaşlarımızın destek verdiğini görüyorum. Çok fazla iş yapacağız. Turizm elbette ki ekonomi, bir taraftan gelişme ama bizim için en önemli şekilde yumuşak güçtür. Bu gücü bütün dünyaya birleştirme konusundaki en önemli stratejimizdir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin turizmde ücretlendirmeyi de en iyi şekilde yapabilme kabiliyetine sahip olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Gelecek adına iyi bir planlama yapmalıyız. Türkiye kişi başına 3 bin dolarlık gelir seviyesi yapan ve turist peşinde koşan bir ülke olmaktan çıkmıştır. Şimdi verimli, kaliteli hizmeti ortaya koyma zamanıdır. Pasaportlarımız istediğimizde 3 günde elimize geliyor. Devlet olarak hizmet kalitemizi bir üst seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Antalya’yı Her Yıl Turizm Sezonuna Hazırlıyoruz

Antalya’da her sene turizm sezonuna hazırlık öncesinde sektör temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirten Vali Münir Karaloğlu, “Biz, her yıl kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, turizm sektöründe ki sivil toplum örgütlerinin başkanları ve sektördeki önemli oyuncularla bir araya geliyoruz. Sezon başlamadan önce Antalya’yı şehir olarak turizm sezonuna hazırlamak sektörün bizden taleplerini karşılamak. Bizim taleplerimiz varsa sektöre iletmek için bu toplantıları düzenliyoruz” dedi.

Türkiye’nin En Çok Geceleme Yapılan Şehri Antalya Oldu

2019 turizm sezonunu bütün zamanların en iyi rakamıyla kapattıklarını vurgulayan Vali Karaloğlu, “15 milyon 644 bin yabancı bu şehri ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın geçen hafta hazırlayıp yayınladığı istatistiklere göre, Antalya’yı geçen sene yerli ve yabancı 23 milyon 100 bin insan ziyaret etmiş durumda ve Antalya 94 milyon geceleme ile Türkiye’nin en çok geceleme yapan şehri oldu” şeklinde konuştu.

2020’de Yeni Rekorlar Gelecek

Antalya’nın turizm sezonunu rekorla kapatmasının en önemli nedeninin Antalya’da ki huzur ve güven ortamı olduğuna işaret eden Vali Karaloğlu, “Antalya’nın güvenliği ve huzuru için İçişleri Bakanlığı olarak, Antalya’nın ihtiyacı olan insan kaynağı, araç ve gereç noktasında Antalya’yı bugüne kadar en üst düzeyde gözettiniz ve desteklediniz. Bundan dolayı da Antalya Valisi olarak sizlere şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah 2020’de de yapacağımız bu çalışmalarla yine 2 haneli bir büyümeyle Antalya’da yine, yeni rekorlar kıracağımız bir sezonu hep birlikte yaşayacağımızı şimdiden söyleyebilirim. Bu ortamı bizlere sağlayan bütün çalışma arkadaşlarımıza, sektöre emek veren, sektörün büyümesi için çaba sarf eden sektörün sivil toplum kuruluşlarına ve başkanlarına, sektörde emeği olan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Toplantımızın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir