Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin Alt Yapısı Türk Telekom’a Emanet

Türk Telekom ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi arasında, bölgede yer alan sanayi kuruluşlarına ileri teknoloji hizmetlerinin sunulması için iş birliği anlaşması imzalandı. Türk Telekom tarafından sunulacak hizmet kapsamında Antalya Organize Sanayi Bölgesinin teknolojisi altyapısı iyileştirilip geliştirilecek.

Türk Telekom ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi arasında, bölgede ileri teknoloji hizmetleri sağlanması amacıyla yapılan iş birliği kapsamında imza töreni düzenlendi. Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal ile Antalya Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar tarafından imzalanan protokol kapsamında, Türk Telekom teknolojik altyapısı, gelişmiş ses ve geniş bant çözümlerini sanayi bölgesindeki kuruluşlara sunacak.

 FİRMALARIN REKABET GÜCÜ ARTACAK

Gerçekleşen iş birliğiyle bölgenin teknoloji ile gelişmesinde önemli bir fayda sağlayacağını belirten Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal; “ Türk Telekom olarak, OSB’lerin teknoloji ile ülkemizde ekonomisinde daha da büyük katkılar sağlayabileceklerine ve rekabet güçlerini artıracaklarına olan inancımızla iş birliklerimizi genişletiyoruz. Bugüne kadar 180’den fazla organize sanayi bölgesi, teknopark, serbest bölge ve 800’den fazla ticari bölge teknoloji altyapısını Türk Telekom’a emanet etti. Antalya Organize Sanayi Bölgesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında da bölgedeki 8 ana sektörde hizmet veren 267 firmayı Türk Telekom teknolojisi ile buluşturacağız” dedi.

ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ

 Göreve geldikleri günden bu yana sanayicinin verimliliğini ve rekabet gücünü artırmak için çalıştıklarını ve söz konusu protokolünde bu amaca hizmet ettiğini belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Dünyanın sanayi 4.0’ı konuştuğu hatta tamamlamak üzere olduğu bir zaman dilimindeyiz. Sanayi 4.0’ın olmazsa olmazı iletişim, akıllı şehirler, karanlık fabrikalar ve akıllı OSB’lerdir. Şu ana kadar hiçbir OSB’de bu hizmet bu teknoloji ile yapılır durumda değil. Bu teknolojiye GPON deniyor. Tam kapsama alanı olan ve iletişimi en üst noktaya çıkaran bir yapıdır GPON. Bu teknolojinin buraya entegre edilebilmesi için alt yapınızın mükemmel olması gerekiyor. Bu da OSB’mizin gelmiş olduğu noktayı net bir şekilde gösteriyor. Türkiye’nin alt yapısı en güçlü OSB’sinin Antalya OSB olduğu bir kez daha teyit edilmiş oluyor. Dolayısıyla OSB’miz ile övünüyoruz” ifadelerini kullandı.

İMZA TÖRENİ

Konuşmaların ardından imza törenine geçilerek söz konusu protokol Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Türk Telekom Bölge Müdürü Ercan Ağır ve Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin tarafından imzalandı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir