Antalya Bayilik Fuarı 18-21 Mayıs’ta

Anadolu yatırımcılarının merakla beklediği, Antalya Franchise Expo Eurasia/Bayilik Fuarı, 18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya Expo Center – ANFAŞ’da düzenleniyor. 

Arı Fuarcılık Genel Müdürü Savaş Kemal Burkay, ‘Çeşitli nedenlerle İstanbul’a fuar ziyaretine gelmeyen ya da gelemeyen Anadolu yatırımcıları, İzmir, Muğla, Gaziantep, Konya, Kayseri gibi şehirlerimizden bu fuara arabalarıyla 3-4 saatte gelip, yatırımlarını seçme fırsatı yakalayabilecekler. Bu durum, zincir markaların ulaşamadıkları Anadolu yatırımcılarıyla bir araya gelmelerini kolaylaştıracak. Bu fuar ile Anadolu yatırımcılarını yerli ve yabancı Franchise Marka’larıyla buluşturup, markaları yakından tanıma ve doğru yatırım seçimi yapabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu yıl ilk kez yapılmasına rağmen fuara yoğun ilgi var. Antalya’yı franchise sektörünün başkenti yapma sözümüzü tutup hem fuarı hem de Antalya’yı fuarcılık anlamında uluslararası arenada hak ettiği yere getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Franchise Expo Eurasia 2017 – Antalya Bayilik Fuarı’nda gıda, hizmet, emlak, iklimlendirme, eğitim, telekom-bilişim, züccaciye, enerji, tekstil-hazır giyim, kuru temizleme, kişisel bakım-medikal ürünler, büyük mağazacılık, takı-aksesuar, ayakkabı, mobilya, turizm, otomotiv ve enerji gibi farklı alanlardan yatırımcılar bir araya gelecek. Katılımcı firmalar KOSGEB’den destek de alabiliyorlar.

NEDEN ANTALYA?

Arı Fuarcılık Genel Müdürü Savaş Kemal Burkay, “Neden Antalya?” sorusuna şu yanıtı veriyor;

“Dünyanın her kıtasından uçak seferleri düzenlenen iki hava limanına sahip Antalya’yı geçen yıl 12 milyon 66 bin yabancı ziyaret etti. Bu rakam, şehre gelen yabancı turist sayısında Cumhuriyet tarihinin rekoru oldu. Antalya; doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi Kaleiçi, büyük ölçekli turizm yatırımları ve pek çok mekanıyla yerli ve yabancıların gözde tatil merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Franchise pazarında hızlı büyümenin dinamosu olarak alışveriş merkezi (AVM) sayısının artması, sosyalleşme ve dışarıda yeme içme kültürünün hızla gelişmesi gösteriliyor. Uzmanlara göre artan şehirleşme ve yeni açılacak AVM’lerin etkisiyle franchise pazarı 2017’de büyümeye devam edecek. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği verilerine göre, Mayıs ayı itibariyle 57 şehirde toplam 329 AVM bulunuyor. Türkiye’deki AVM sayısında 97 AVM ile İstanbul ilk sırada yer alırken, onu 33 AVM ile Ankara takip ediyor. Sıralamada Antalya 16 AVM ile en fazla alışveriş merkezinin yer aldığı 4’üncü il oldu. Antalya, AVM sayısı ile Avrupa’da birçok kentin yanı sıra 15 alışveriş merkezinin bulunduğu Paris’i geride bıraktı. Biz de bundan yola çıkarak Franchise Eurasia Expo’nun ilk durağı olarak Antalya’yı seçtik.
Sizleri iş dünyasının monotonluğundan uzak, samimi ve keyifli bir atmosferde franchise sektörünün liderleri ile buluşmaya davet ediyoruz..
Fuar süresince sizlere sunmayı planladığımız turlarımız ve turizm olanakları ile fuar günleri artık daha keyifli bir hale gelecek. Bu gururla sizleri 18 – 21 Mayıs 2017’de bilgi yüklü, geniş perspektifli, interaktif ve keyifli bir program ile misafir ediyor olacağız…”

İletişim: http://www.arifuarcilik.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir