Antalya AKEV Üniversitesi’nden “İş” Garantili Bölümler

Antalya’da bu yıl eğitime giren AKEV Üniversitesi öğrenci almaya devam ediyor. Özellikle “Bankacılık ve Sigortacılık” ön lisans programında öğrenciler için %50 ve %75 bursluluk kontenjanı bulunuyor. AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş, “Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans programından mezun olanlar öğrencilerimiz, başta bankalar olmak üzere her türlü finansal kuruluşta, sigorta şirketlerinin genel merkezlerinde ve acentelerinde çalışabilecekleri gibi istedikleri takdirde kendi sigorta acentelerini de açabileceklerdir” dedi.

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş öğrenci alımının devam ettiğini belirterek, üniversiteyi ek kontenjanda tercih etmek isteyen öğrenciler için tercihlerin 25 Ağustos – 5 Eylül 2017 tarihleri arasında, kayıt işlemlerinin ise 13 – 19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Üniversiteye “Tam Burslu” olarak yerleşen öğrencilerin hiç bir ücret ödemeden doğrudan Üniversiteye gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirten, Rektör Aktaş şu bilgileri verdi;

“Üniversitemizin Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon ve Sosyal Hizmetler ön lisans programlarını “%50 Burslu” kazanan öğrencilerimiz yıllık 7.000 TL eğitim ücreti ödeyecektir.

Üniversitemizin söz konusu ön lisans programlarını “%75 Burslu” kazanan öğrencilerimiz ise yıllık sadece 3.500 TL eğitim ücreti ödeyecektir.

Üniversitemizin “İşletme, Sosyoloji, İletişim Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema, Gastronomi ve Mutfak Sanatları” lisans bölümlerine %50 burslu yerleşen öğrencilerimiz yıllık 14.000 TL ücret ödeyecektir.

Üniversitemizin “İşletme, Sosyoloji, İletişim Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema, Gastronomi ve Mutfak Sanatları” lisans bölümlerine %75 burslu yerleşen öğrencilerimiz yıllık 7.000 TL ücret ödeyecektir.

“Bankacılık ve Sigortacılık” Programı’na Burslu Kontenjan İmkanı

Özellikle “Bankacılık ve Sigortacılık” ön lisans programında öğrenciler için yeterli sayıda %50 ve %75 bursluluk kontenjanı bulunduğunu belirten Rektör Aktaş;

“Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans programından mezun olanlar öğrencilerimiz, başta bankalar olmak üzere her türlü finansal kuruluşta, sigorta şirketlerinin genel merkezlerinde ve acentelerinde çalışabilecekleri gibi istedikleri takdirde kendi sigorta acentelerini de açabileceklerdir” dedi.

Aktaş, bu yıl eğitime başlanacak diğer bölümlerle ilgili ise şunları kaydetti;

“İnşaat Teknolojisi ön lisans programından mezun olan öğrencilerimiz, inşaat sektöründeki her türlü kuruluşta görev alabileceği gibi Dikey Geçiş Sınavı ile üniversitelerin İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği ve Mimarlık gibi lisans bölümlerine de geçiş yapabilirler.

Mimari Restorasyon ön lisans programından mezun olan öğrencilerimiz, mimarlık ofislerinde görev alabileceği gibi, Dikey Geçiş Sınavı ile üniversitelerin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık gibi lisans bölümlerine de geçiş yapabilirler.

Grafik Tasarımı ön lisans programından mezun olan öğrencilerimiz, reklam, basın yayın grafik tasarımı web dizayn ile ilgili birimlerde görev alabilmekle birlikte, Grafik tasarımının lisans bölümüne, iletişim tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilirler.

Sosyal Hizmetler ön lisans programından mezun olan öğrencilerimiz, Dikey Geçiş Sınavı ile Sosyoloji bölümüne geçiş yapabilir.

Üniversitemizin “İşletme, Sosyoloji, Radyo Televizyon ve Sinema, İletişim Tasarımı” lisans bölümlerine de siz değerli öğrencilerimizi bekliyoruz.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir