ANFAŞ’ın Yeni Genel Müdürü Ferhat Tinli

Çeyrek asırdır hayata geçirdiği organizasyonlarla Türkiye ve Antalya ekonomisine katkı sağlayan ANFAŞ, Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. ANFAŞ’ın yeni Genel Müdürü Ferhan Tinli’nin yeni yol haritası hakkında bilgi verdiği toplantıda, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “görevimiz yeni başlıyor” dedi.

 

Antalya’yı fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefleriyle 1994 yılında, 71 paydaşın bir araya gelerek kuruduğu ANFAŞ – Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.; olağan genel kurulunu, Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Ali Bıdı başkanlığında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek ve Kıvrak Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıvrak geçtiğimiz yıl seçilen yönetim 1 yılını tamamladı.

Büyümeye Devam Edeceğiz

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, geride kalan yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. ANFAŞ olarak; ülke ve kent ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade etti.

Ali Bıdı, “ANFAŞ Yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden beri, başta Antalya’mız olmak üzere tüm ülkemize daha fazla katkı koyabilmek, uluslararası arenada en büyük fuar şirketleri arasında yer alabilmek için çalışmaya başladık. Geçtiğimiz yıl yapmış olduğumuz 9 fuarı, bu yıl 16 fuara çıkardık. Antalya’nın markası haline gelen fuarlarımız HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nı bu yıl yüzde 40 büyüme ile gerçekleştirdik Paydaşlarımızın destekleriyle mevcut fuarlarımızı zirveye taşımaya, ulusal ve uluslararası yeni projeleri hayata geçirerek Türkiye’yi ve Antalya’yı kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Görevimiz Şimdi Başlıyor

ANFAŞ’ın son bir yılda yakaladığı değişim rüzgarıyla önemli projeleri gerçekleştirdiğini söyleyen Bıdı,”Geride kalan 1 yılda yapmış olduğumuz çalışmalar hepimiz için bir başlangıçtı. Köklü değişikliklere imza atarak alt yapı çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Görevimiz şimdi başlıyor. Yeni ekibimiz ve yeni fuar merkezimizle, ANFAŞ’ın uzun vadede uluslararası arenada ilk 10 fuar merkezi arasındaki yerini alması için çalışmalarımıza tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

ANFAŞ’ı Hak Ettiği Yere Çıkaracağız

Genel Kurul’da, 1996 yılından bu yana fuar ve etkinlik sektöründe önemli görev ve sorumluluklar üstlenen ve ANFAŞ Genel Müdürlüğü’ne atanan Ferhan Tinli, ANFAŞ’ın ortaklarına tanıtıldı.

ANFAŞ’ın yol haritası hakkında bilgiler veren ANFAŞ Genel Müdürü Ferhan Tinli ise, “ANFAŞ, 24 yıldır fuarcılık sektöründe önemli çalışmalara imza atıyor. Bugün Türkiye’nin alanında en kapsamlı 2 fuarı HotelEquipment ve FoodProduct aracılığıyla yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyoneli Antalya’da bir araya getiriyoruz. Tek salon olarak kullanıldığında Türkiye’nin en büyük sergileme alanına sahip fuar merkezimiz ve 15 toplantı salonuna sahip fuar ve kongre merkezine sahibiz. Önümüzdeki dönemde çok güzel projelerimiz var. Mevcut fuarlarımızı geliştirerek ve uluslararası yeni projeleri hayata geçirerek ANFAŞ’ı hak ettiği seviyeye hep birlikte çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Ferhan Tinli Kimdir?

ANFAŞ Genel Müdürlüğü görevine 9 Mart 2018 tarihi itibarıyla Ferhan Tinli atandı. Fuar ve Etkinlik sektöründe 22 yıllık deneyime sahip olan Ferhan Tinli 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ferhan Tinli 1988 yılında Kadıköy Maarif Kolejini, 1992 yılında da İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesini bitirdi. İş hayatına aynı yıl Minerva Yazılım A.Ş.’de pazarlama uzmanı olarak başlayan Tinli 1996 yılında İFO.İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş.’ye transfer oldu. İFO A.Ş.’de sırasıyla Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 2011 yılında MarcusHermetischenDoors Ltd. kurucu ortağı olan Ferhan Tinli son olarak MesseMuenchen’in Türkiye iştiraki olan MMI Eurasia’da Genel Direktör olarak görev yapıyordu. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve İspanyolca bilen Ferhan Tinli evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir