AGT’nin Dijital Dönüşümü Başarı Öyküsü Oldu

İnovatif, işlevsel ve trend yaratan ürünleriyle mobilya bileşenleri sektörüne yön veren AGT, Antalya’da düzenlenen Dijital Anadolu etkinliğinde Dijital Platform Projesi’ni anlattı. AGT Ağaç Sanayi BT Direktörü Engin Çeliktuğ, Anadolu’da üretim yapan sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenen etkinlikte AGT’nin dijital dönüşüm sürecini ve Dijital Platform Projesi’ni dinleyicilerle paylaştı.

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri markası AGT, dijital dönüşüm sürecinde de sektörüne rehberlik ediyor. AGT başarıyla sürdürdüğü Dijital Platform çalışmalarını, Anadolu’da üretim yapan sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunabilmek amacıyla TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası işbirliğiyle başlatılan Dijital Anadolu Projesi’nin Antalya’da gerçekleştirilen ilk toplantısında anlattı. Etkinlikteki  “Başarı Hikayeleri” panelinde katılan AGT Ağaç Sanayi BT Direktörü Engin Çeliktuğ; AGT’nin dijitalleşme çalışmalarıyla, tüm dünyaya daha kolay hizmet vermeyi ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçladığı Dijital Platform Projesi’ni aktardı.

Mobil Uygulama sektörün iş yapış şeklini değiştirecek

Günümüzde dijitalleşmenin tüm sektörler ve şirketler için zorunluluk haline geldiğine dikkat çeken AGT Ağaç Sanayi BT Direktörü Engin Çeliktuğ, “Dijitalleşme, üretim ve Ar-Ge yapılan yatırımlarla istihdam yaratıyor, hem şirketlere hem ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. AGT olarak sürdürülebilir büyüme stratejimize ve operasyonel verimliliğimize katkıda bulunan Dijital Dönüşüm Projemizi sürdürüyoruz. Çok kısa bir süre önce bu projenin bir meyvesi olan AGT Mobil Uygulama’yı hayata geçirdik. Sektörün iş yapış şeklini değiştireceğine inandığımız Mobil Uygulama, kullanıcılara ürün kartelasını renk, model ve ölçü gibi tüm özellikleriyle görebilme, üç boyutlu olarak inceleyebilme ve karşılaştırma imkanı veriyor. Kullanıcılara farklı mekan görselleri üzerinden AGT ürünlerini tasarlama imkanı da sunan uygulama, ürünlerin bir mekanda nasıl görüneceğine, renk ve dokuların birbirleriyle uyumlarına ilişkin fikir sahibi olabilmeye olanak tanıyor. Bunun yanı sıra uygulama sipariş takibi, en yakın bayiyi bulma ve kampanyaları görüntüleme, dekorasyon önerileri gibi birçok özelliğiyle de öne çıkıyor” dedi.

 

AGT hakkında

1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketi AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke süpürgelik üretimi yapıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016 yılındaki 700 milyon TL’yi aşkın cirosu, yüzde 40’lık ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com